Історія закладу

 

 

      Кам'янець-Подільський дошкільний навчальний заклад № 2 «Гномик» був введений в дію згідно рішення виконкому Кам'янець-Подільської міської ради народних депутатів від 20.05.1993 р. № 563 як дитячі ясла-садок № 2. За типом ясла-садок № 2рахувати закладом загального призначення.

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 2 «Гномик» є об'єктом комунальної власності міста. Засновником закладу є Кам'янець – Подільська міська рада, яка здійснює його фінансування, матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі з обладнанням та матеріалами, організовує будівництво; ремонт приміщень, їх господарське обслуговування, харчування та медичне обслуговування дітей.

   Дошкільний заклад у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про дошкільну освіту», «Про освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад України, затвердженим постановою Кабінет міністрів України від 12 березня 2003 року № 305, іншими нормативними і правовими актами, власним статутом.

Статут закладу (нова редакція) зареєстровано виконавчим комітетом Кам’янець – Подільської міської Ради 14 квітня 2011 року.

    Мережа дошкільного навчального закладу станом на 01 вересня 2013 року становить 8 груп з них 7 дошкільних і 1 раннього віку.

   З дня відкриття закладом керувала Фурман Тамара Феодосіївна – досвідчений педагог відмінник освіти України. Першим методистом дошкільного закладу була Кирик Людмила Вікторівна. З 2001 року на посаді методиста працювала Загородня Олена Василівна. З 2010 року дошкільним навчальним закладом №2 «Гномик» керує Сопільник Броніслава Володимирівна, стаж педагогічної роботи 27 років – енергійна, ділова, глибоко обізнана з тонкощами дошкільної справи, здатна надихнути педагогів, спрямувати колектив в потрібне русло, зробити установу конкурентноздатною. Під її керівництвом творчий, багатий на таланти колектив ставить перед собою завдання: збереження та зміцнення фізичного, психічного та духовного здоров’я дитини; виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до людини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови; формування особистості дитини, розвиток творчих здібностей та нахилів, набуття нею спеціального досвіду. На посаді вихователя-методиста з 2012 року працює Осадчук Людмила Олександрівна, яка організовує методичну роботу з педкадрами, сприяє підвищенню фахового рівня та професійної майстерності кожного вихователя.

  Першими спонсорами дошкільного закладу стала німецька делегація на чолі з Пітером Келлером з Вісбадену, яка неодноразово надавала гуманітарну та грошову допомогу на розвиток і поповнення матеріальної бази установи. Впродовж кількох років дошкільний навчальний заклад був базовим з питань формування основ безпеки життєдіяльності. У 2004 р. дошкільний навчальний заклад нагороджений Почесною грамотою Хмельницької обласної державної адміністрації управління освіти і науки за кращий стан організаційної, практичної навчально-виховної роботи з питань безпеки життєдіяльності та отримав призове ІІ місце. Напрацювання педагогічного колективу з даного питання у 2005 році були представлені на обласну виставку педагогічних ідей і відзначені дипломом ІІ ступеня.

     В листопаді 2005 року дошкільний навчальний заклад пройшов державну акредитацію. За наслідками атестаційної експертизи рівень освітньої діяльності установи – достатній. Надійним партнером з дня відкриття дошкільного закладу є загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10. Згідно угоди про співпрацю загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 з дошкільним навчальним закладом №2 в 2008-2009 навчальному році стартував проект «Школа сприяння здоров'ю – школа гармонії, радості, бадьорості», який спрямований на системне впровадження здоров'язберігаючих технологій.

      Матеріали Школи сприяння здоров'ю були представлені на обласний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту сучасної моделі «Школи сприяння здоров'ю». За результатами конкурсу колектив дошкільного навчального закладу нагороджений Дипломом третього ступеня (2009 рік) та подякою Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти за перемогу (2009 рік).

      Систематично педагогічний колектив дошкільного закладу демонструє досягнення та надбання на виставках передового педагогічного досвіду, ідей та знахідок. За підсумками педагогічних виставок «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування» відзначені: вихователь Кудряшова О.В. – диплом ІІ ступеня (2009 рік), вихователі Тіхонова С.Б., Стаднік Л.С., Соболевська Л.М. і Ільїна С.В. – диплом ІІІ ступеня (2011 рік), вихователь Власюк М.В. – диплом ІІ ступеня (2012 рік), вихователь-методист Осадчук Л.О. – Диплом ІІ ступеня (2009 рік, 2013 рік).

    23 квітня 2013 р. дошкільний навчальний заклад відзначав свій 20-річний ювілей. У навчальний заклад завітав депутат Верховної ради В. В. Мельниченко, начальник управління освіти та науки С.В.Старченко, які вручили подарунки та нагородили колектив ДНЗ №2 Почесною грамотою з нагоди 20-річчя закладу. До привітань приєднались завуч початкової школи ЗОШ №10 Жуковська Тетяна Володимирівна, Голова міськкому профспілки працівників освіти та науки Ферманюк Олена Савівна.

      За підсумками роботи:

- у 2010 – 2011 н.р. виконавчим комітетом Кам’янець – Подільської міської ради дошкільний навчальний заклад №2 народжений Почесною грамотою в номінації «Підготовка до нового навчального року» (серед дошкільних навчальних закладів);;

- у 2011 – 2012 н.р. виконавчим комітетом Кам’янець – Подільської міської ради народжений педагогічний колектив дошкільного навчального закладу №2 Грамотою в номінації «Робота з педкадрами» (серед дошкільних навчальних закладів);

- у 2012 – 2013 н.р. виконавчим комітетом Кам’янець – Подільської міської ради за вагомі успіхи у справі навчання та виховання підростаючого покоління педагогічний колектив дошкільного навчального закладу №2 народжений Грамотою в номінації «Навчальна діяльність» (серед дошкільних навчальних закладів).

        2013 – 2014 н.р.   Грамота виконавчого комітету Кам’янець –Подільської міської ради за II місце серед ДНЗ.

        2014-2015 н.р.  Грамота виконавчого комітету Кам’янець –Подільської міської ради за IIІ місце серед ДНЗ.

        2015-2016 н.р.  Грамота виконавчого комітету Кам’янець –Подільської міської ради в номінації «Робота 

        з кадрами» (серед дошкільних навчальних закладів).

        2016-2017 н.р.  Грамота виконавчого комітету Кам’янець –Подільської міської ради в номінації «Виховна 

 

        робота» (серед дошкільних навчальних закладів).